FIZIKA MOZGÁSOK NAGY TÉMAZÁRÓ

Fizika mozgás ok

33 cards   |   Total Attempts: 182
  

Cards In This Set

Front Back
Az Egyenesvonalú Egyenletes Mozgást (EEM) kísérletileg az órán a ............-csővel vizsgáltuk
Answer 1
Mikola A mozgás egyenletességéről például úgy győződhetünk meg, hogy egyenlő időközönként (metronóm ütésre) a tartórúdon krétával megjelöljük a buborék pillanatnyi helyzetét. A buborék sebessége függ a cső dőlésszögétől.
Az ......................... az a sebesség, amellyel a test egyenletesen mozogva ugyanazt az utat ugyanannyi idő alatt tenné meg, mint változó mozgással.
átlagsebesség
a függőlegesen lefelé dobott test esetén a v0 kezdősebesség és a g (nehézségi gyorsulás) is ...................... mutat, így mindkettő előjele ..........................
Lefelé, pozitív
Hol bizonyította az emberiség nevében David Scott a szabadesést?
Answer 4
Holdon A szabadesésrõl megtanultuk, hogy a zuhanó testek sebessége nem függ azok tömegétõl. Mégis, ha egyszerre elejtünk egy vasdarabot és egy tollpihét, a légellenállás miatt azok nem együtt érnek földet. A Holdon azonban nincsen légkör, tehát ott valószínûleg egy idõben ér talajt mind a két tárgy. Ezt a kísérletet hajtotta végre az Apolló 15 missziója során David Scott kapitány. Egy 1,32 kg-os alumínium geológiai kalapácsot és egy 0,03 kg tömegû sólyomtollat ejtett el egyszerre mintegy 1,6 méter magasból. A két tárgy a várakozásnak megfelelõen egyszerre ért talajt.
Az olyan fizikai mennyiséget, amelynek nincs határozott iránya, skalármennyiségnek nevezzük. Nevezzen meg legalább kettőt.
Skalármennyiség például a tömeg, a térfogat vagy a hőmérséklet
Vegyünk két egyforma sebességgel, egyirányba, egymás mellett haladó autót. Az egyik autóban lévő megfigyelő szerint a másik autó ................................ Az út szélén álló megfeigyelő szerint az autók .............................
Nyugalomban van , adott sebességgel haladnak
Question 7
Az első ábrán három, egyenes vonalú egyenletes mozgást végző test út-idő grafikonját látod. Melyikhez tartozik a sebesség-idő grafikon?
A
A ......................... azt mutatja meg, hogy ha a mozgás a vizgált pillanatban egyenletessé válna, akkor a test azzal a sebességgel haladna egyenletesen tovább
Pillanatnyi sebesség
A helyvektor végpontja mindig az anyagi pontra mutat, tehát követi a pontszerú test mozgását. A mozgás kezdőpontjába és a végpontjába mutató helyvektorok különbsége adja meg az elmozdulásvektort.
Igaz
Question 10
az elmozdulás mértékegysége
Méter
Question 11
Melyik a helyes megállapítás a képen látható mozgásra?
Fékezéskor -4/3 m/s2 a gyorsulása
Question 12
Milyen általunk tanult mozgás út-idő és sebesség-idő grafikonjait láthatjuk?
EEM (egyenesvonalú egyenletes mozgás)
a függőlegesen felfelé dobott test esetén a v0 kezdősebesség és a g (nehézségi gyorsulás) ...................... irányba mutat. A pozitív irányba a v0 kezdősebesség mutat, míg a g nehézségi gyorsulás előjele ..........................
Ellentétes, negatív
Azt a pálya mentén mért távolságot, amelyet a test az adott idő alatt ténylegesen befut, ................. -nak/nek nevezzük.
Megtett út
Az Egyenesvonalú Egyenletesen Változó Mozgást (EVM) az órán ....................--val/vel modelleztük.
Answer 15
Lejtőn legördülő golyókkal